Обираємо музику на весілля. 18 запитань, які потрібно задавати музикантам або діджею

Обираємо музику на весілля. 18 запитань, які потрібно задавати музикантам або діджею

Особиста зустріч – потрібний спосіб визначити, кого ви бажаєте замовити на весілля. Ні в якому разі не приймайте рішення, поки музичний гурт або DJ не дасть Вам відповідь на всі наступні запитання.

 1. Як би ви могли охарактеризувати свій робочий стиль?

Дізнайтеся, чи відповідає стиль тій атмосфері, яку ви хочете створити на весіллі. Якщо ви запланували легкий фуршетний вечір, щоб гостям можна було поговорити, тоді музичний гурт, який позиціонує себе як «Rock’n’roll party», не зовсім підійде.

 1. Чи можливо подивитися (послухати) вас в роботі на якому-небудь заході?

Ви повинні знати, чого очікувати від музичного супроводу в день весілля. Побачивши музикантів чи діджея наживо, ви легко зможете зрозуміти, як він/вони відпрацюють на вашому заході, одразу стане ясно який буде звук і освітлення.

 1. Чи зможете ви зіграти ті пісні, які важливі для нас?

Музичному кавер-бенду або діджею має бути під силу виконати ті музичні моменти, вивчити або поставити ті пісні, які ви бажаєте почути на своєму весіллі. Якщо вони дадуть відповідь «так, але нам доведеться вивчити цю пісню», запитаєте, чи це потребує додаткових витрат.

 1. Скільки музикантів у вашому гурті? Яка кількість вокалістів? Чи виконуєте чоловічий та жіночий репертуар? Скільки інструментів/музикантів ми можемо винайняти?

Якщо ви питаєте DJ, уточніть чи працює він з партнером або один. А якщо це музичний кавер-бенд, тоді обов’язково дізнайтеся, хто конкретно буде грати на заході.

Обираємо музику на весілля. 18 запитань, які потрібно задавати музикантам або діджею

 1. Чи потрібно вам брати в оренду будь який музичний інструмент (наприклад рояль чи арфу) або обладнання (мікрофон)?

Обов’язково дізнайтеся, яке обладнання будуть мати ваші музиканти або діджей. Деколи в ресторанах не можна включати дуууже голосно музику… або можливо, вам доведеться заховати деяку техніку, щоб вона не псувала вигляд. Не влаштовуйте з заходу вінегрет музичної потужності.

 1. Чи будете ви використовувати спецефекти, світломузику та інших технічні моменти?

Крім музики більшість професійних музикантів привозять з собою світло та інше обладнання (лазер, дим, ультрафіолет, стробоскоп…). Але є і такі музичні гурти, які відповідають тільки за музику і світла мають повний НУЛЬ! Тоді маєте зрозуміти, що за решту спецефектів маєте подумати саме ви.

 1. Як ви забезпечуєте комфортний звук для всіх присутніх гостей в ресторані?

Вам потрібно буде спланувати розташування музичних колонок і список людей, які чутливі до звуку. Наведемо простий приклад: сприйняття гучності для 16-річного підлітка не те саме, що для 78-річної бабусі. Якщо у вас плануються запальні танці, памятайте про людей, які не люблять танцювати. Не змушуйте їх перекрикувати музику.

 1. Які у вас костюми? Який вигляд має музичний бенд? Або який вигляд матиме діджей на весіллі?

Група або DJ зазвичай мають в наявності різного роду костюми та різноманітний прикид, які ви можете обрати.

 1. Скільки часу в загальному працює музичний гурт або весільний діджей?

Зазвичай у музикантів є мінімально розрахований час на виставу. Це може бути 3 блока по 45 хвилин від музикантів, або 4 по 30 хвилин, чи ще краще – 4 блоки по 60 хвилин. Обов’язково уточніть, чи надасть група або DJ музику, щоб заповнити паузу. І не забудьте запропонувати музикантам перекусити під час застільної частини.

Обираємо музику на весілля. 18 запитань, які потрібно задавати музикантам або діджею

 1. Чи ставите ви пісні на замовлення?

Дізнайтеся, як саме музичний гурт або діджей поставиться до того, що ваші гості захочуть замовити і послухати свою улюблену пісню. Більшість професіоналів вміють приймати заявки особливим певним чином, щоб їм не кричали про свої музичні бажаннях, поки вони працюють.

 1. Чи вмієте ви працювати як ведучий?

На деяких весіллях іноді маємо потребу, щоб солісти музичної групи або діджей надавали слово тостуючим, представляючи їх. Цей момент також варто узгодити.

 1. Скільки орієнтовно замовлень маєте на рік?

Цим простим запитанням ви зрозумієте для себе, наскільки досвідчений музикант або діджей. Не так важливо, як довго людина може відіграти, наскільки важливіше як часто він має замовлення на свою професійну роботу. Попросіть звязатися з попередніми замовниками.

 1. Питання вартості продовження весілля після офіційного кульмінаційного моменту.

Якщо після зняття вельону та після проведення всіх завершальних традицій ваші гості мають бажання далі танцювати – запитайте будь ласка у музикантів чи діджея, скільки коштуватиме «продовження банкету».

 1. Якщо хтось з музикантів захворіє?

Якщо в день весілля хтось з музикантів не зможе вийти на сцену, переконайтеся, що у нього буде професійна заміна.

 1. Чи є у вас вихід з такої ситуації, якщо музичне обладнання згоріло за годину-дві до початку весілля?

Зазвичай музиканти та діджеї бувають готові до таких форс-мажорних неприємностей. Але краще тричі перепитати. Якщо в багажнику музикантів не має запасного обладнання (не обов’язково надпотужного звуку), ви можете провести захід в тиші.

 1. Які ваші дії, якщо ми переносимо або відміняємо весілля?

Трапляється, що дату заходу потрібно перенести, або воно і зовсім скасовується. Як тоді поведуться музиканти?

 1. Як ви змусите сором’язливих гостей вийти на танцпол для загальних танців?

Деякі музичні гурти або професійні діджеї вчать гостей новим рухам або вербально підбадьорюють таких гостей вийти на танцпол. Також активно підбадьорюють словесними моментами (щось на рахунок МС). Інші ж ставлять таку музику, що ноги самі мчать в танок.

 1. Аудіозаписи на вашому сайті зроблені з живих виступів чи записані на студії? (запитання тільки для музичних кавер-бендів).

Залежно від відповіді музикантів, вам стане зрозуміло, що в результаті отримаєте під час роботи музикантів на вашому весіллі. Зрозумійте, що при правильному виконанні студійного запису будь-хто може звучати як Depeche Mode. Наполягайте, щоб музиканти надали для ознайомлення записи з живих виступів.

Автор: Олексій Ломовський