Традиції на весіллі, які прийшли до нас з минулого

Традиції на весіллі, які прийшли до нас з минулого

На сьогоднішній день важко уявити наречену без білого плаття та фати, весілля без короваю та викупу нареченої, наречених без дружбів та дружок. Але ж звідки взялись ці традиції? Давайте разом заглянемо у минуле та розберемось звідки походять ті чи інші весільні традиції.

Почнемо з плаття нареченої. Сьогодні кожна дівчина готуючись до свого весілля, особливу увагу приділяє своєму образу. Досить прискіпливо дівчата обирають своє весільне плаття. А от традиція одівати саме біле плаття появилась відносно недавно. В XIX столітті, після весілля королеви Великобританії Вікторії та принца Альберта. До цього весілля наречені одівали плаття будь-якого кольору, найбільш популярними були червоні та чорні кольори. Саме королева Вікторія започаткувала традицію білого весільного плаття. Також це величне весілля започаткувало традицію використання бутоньєрок, тут вперше був виготовлений весільний торт, якого розділяли на невеличкі кусочки та роздавали всім запрошеним на весілля. На цьому весіллі подружки нареченої були одіті в однакові плаття пастельних кольорів та була зроблена перша весільна фотографія.

А от фату надівали ще в Древньому Римі, нею закривали обличчя нареченої. В наш час фата символізує невинність та чистоту.

Ще до нас із Стародавнього Риму надійшла традиція пекти весільний коровай. Тоді молодят не визнавали законним чоловіком та дружиною, поки вони одночасно не з’їдять шматок весільного пирога.

Традиція свідків на весіллі також прийшла до нас з міфологічних часів. Раніше молодих та свідків на весілля одівали в однаковий одяг, для того щоб злі духи не стали на заваді в житті молодого подружжя. Сьогодні ми ж бачимо досить популярним звичаєм одівати подруг нареченої в однакові плаття.

Без минулого немає майбутнього, як бачимо і це відображається у весільних традиціях.