Весільні запрошення

Весільні запрошення

Щоб повідомити про майбутню урочисту подію, гостям висилаються весільні запрошення. Вони стають одним з перших атрибутів весілля та створюють у гостей враження про майбутній захід. При їх підготовці потрібно постаратися докласти максимум творчих здібностей, щоб звичайну листівку, на якій записані імена запрошених, дата і час заходу, перетворити в частинку долі молодят, створити атмосферу передчуття свята.

Весільна поліграфія в єдиному стилі

До весільної поліграфії, крім запрошень, відносяться інформаційні картки, план розсадження, картки номерів столів і розсадження гостей, подячні листи, книги побажань, розклад весілля, ін. Щоб все перераховане не просто присутнє на весіллі в якості окремих елементів, а стало грамотним доповненням до весілля, розробляти поліграфію бажано в єдиній стилістиці, тематиці, кольоровій гамі. Щоб домогтися цього, краще заздалегідь продумати і замовити все поліграфічні матеріали в комплекті. При цьому ви зможете не тільки надати оформленню весілля солідність і елегантність, але також скоротити витрати і заощадити час.

Весільні запрошення

Кому і коли відправляти весільні запрошення

Картки «Save the date» в перекладі означають «Збережи дату». Їх мета полягає в інформуванні людей про майбутню подію, щоб гості змогли завчасно спланувати важливі справи, поїздки, інші заходи. Розсилають такі картки гостям, як тільки обрана дата весілля. Альтернативою картками можуть стати електронні повідомлення, наприклад, з фотографією нареченого і нареченої або на основі готових електронних макетів запрошень. Такі запрошення Ви можете легко розіслати, наприклад, за допомогою списку гостей в нашому весільному розділі Завдання за розкладом.

Безпосередньо запрошення на весілля розсилають за 1-2 місяці до наміченого весілля. Бажано вручити їх гостям особисто, за винятком тих людей, які живуть далеко. Так Ви зможете показати свою повагу родичам і друзям і щире бажання бачити їх на своєму святі.

Що і як написати в запрошенні

Більш популярні запрошення з надрукованим текстом. Їх підготовка економить масу часу, при цьому, якщо підібрати гарний шрифт, виглядати вони можуть дуже ефектно. Якщо ж Ви хочете, щоб Ваші запрошення були підписані від руки, виконувати це завдання повинна людина з гарним, розбірливим почерком.

У весільних запрошеннях вказують:

 • Дату і час весілля

Весілля, як правило, складається з декількох частин: церемонії одруження, вінчання, застілля, які проводяться в різних місцях. У запрошенні потрібно вказати точний час і точне місце проведення кожного заходу

 • Дресс-код

Якщо Ви запланували тематичне весілля, то повідомте про його тематику і про певні переваги в плані одягу. Це допоможе додати весілля заплановану атмосферу.

До речі інформацію, яку Ви хочете повідомити гостям, можна «розбити» на кілька карток. Так разом з запрошувальній листівкою ви можете вручити “Картку для відповіді” – вона спонукає запрошеного не затягувати з відповіддю про свою спроможність бути присутнім на святі. Завдяки цьому Ви зможете точно дізнатися, яка кількість гостей, включаючи дітей, буде на вашому весіллі.

Також разом із запрошенням Ви можете передати гостям “Інформаційну картку”. Тут Ви вкажете всі важливі подробиці, наприклад, план проїзду, місце попереднього збору гостей, план заходу, ін. До речі, підсумковий розклад весільного дня і план проїзду можна надіслати гостям посиланням.

Офіційна форма звернення не обов’язкова. Головне, дати зрозуміти гостям, що їх присутність важливо для винуватців весілля. Текст може бути формальним і стриманим, а може бути оригінальним і з елементами гумору. Якому варіанту віддати перевагу – вирішувати Вам. Як варіант, можна скласти кілька шаблонів різного ступеня офіційності: для близьких, далеких родичів, друзів.

Весільні запрошення

Яку кількість весільних запрошень підготувати

Кількість примірників весільних запрошень не обов’язково повинна відповідати кількості запрошених. Наприклад, можна відправити одну листівку для сім’ї або пари. Але, враховуйте, що при заповненні запрошень Ви можете помилитися, або список гостей може змінитися, тому краще відразу запастися додатковими запрошеннями картками. Тим більше, що в разі додаткового замовлення кількох відсутніх листівок, доведеться заплатити набагато дорожче.

Особливості дизайну

Головним критерієм при виборі запрошень на весілля повинен стати їх відповідність стилю урочистості. Виготовити їх можна з паперу різної фактури, в різному кольоровому виконанні, з усіляким декором:

 • Ефектно виглядають листівки з крейдованого паперу з матовим або глянсовим покриттям, а також з дизайнерського паперу, який має незвичайну текстуру, різні покриття, блиск.
 • Досить популярні сьогодні акварельні запрошення з ніжними напівпрозорими мазками, які створюють романтичну атмосферу, налаштовують гостей на святковий лад.

Запрошення з фото молодят підкреслюють індивідуальність, а також унікальну атмосферу весілля (для їх виготовлення можна спеціально влаштувати фотосесію, або вибрати знімки з наявних).

Якщо планується тематичне весілля, то і запрошення повинні відповідати:

 • для весілля в стилі Тіффані можуть бути виконані в біло-блакитних тонах, з прикрасами з намистин, мережив, атласних стрічок;
 • в стилі Рустик використовувати дизайнерську або крафт-папір зі стилізацією під дерево;
 • для японського стилю застосувати віяла, зображення квітів сакури, драконів, японських мотивів, тощо

Форма запрошення може бути класичною – в вигляді листівки або нестандартної:

 • для гавайського весілля можна використовувати поліграфію в формі морських мешканців, черепашки, пляжних шльопанців;
 • для голлівудського стилю у вигляді афіші, яка буде згортатися трубочкою і поміщатися в тубус;
 • приємно здивують ваших гостей запрошення-сувеніри, виконані, наприклад, у вигляді перекидного календаря, майстерно оформленої пляшки, красивого шовкової хустки, шоколадних плиток.

Для оригінальності можна покласти весільне запрошення в скриньку, заховати в пляшку, надрукувати на вініловій платівці, проте надто захоплюватися неординарними ідеями не варто. При плануванні дизайну пам’ятайте насамперед, що запрошення повинні поєднуватися з усією іншою поліграфією і іншим елементами свята.

Весільні запрошення

Бюджет і терміни виготовлення запрошень

Є кілька варіантів придбання весільних запрошень листівок:

 1. Купити готові в магазині

При їх виборі головне, щоб вони були красивими, по можливості відповідали стилю і тематиці свята. Незважаючи на те, що в більшості випадків такі листівки будуть виконані з традиційними прикрасами, вони цілком підійдуть, якщо виникла необхідність заощадити гроші або час.

 1. Замовити індивідуальні запрошення в друкарні

Такі запрошення дають простір для фантазій молодят. Тим більше, що в даному випадку можна передбачити виготовлення різних запрошень листівок: для друзів – креативні, для родичів – з теплими словами, для колег – більш офіційного стилю. Обійдуться такі листівки трохи дорожче. Їх вартість буде залежати від дизайну, використовуваних матеріалів, тиражу. Враховуйте, що на їх виготовлення потрібен час, і тому замовляти їх варто заздалегідь.

 1. Виготовити або замовити запрошення ручної роботи

Якщо замовляти запрошення майстру, вони можуть обійтися дорожче, зате вийдуть дійсно ексклюзивними.

Якщо наречений або наречена мають творчі здібності, зробити такий вид весільної поліграфії самостійно можна за допомогою будь-якої техніки hand made. Перед рішенням зробити весільну поліграфію своїми руками важливо врахувати, що це досить важка праця, для якого потрібно мати талант, достатньо часу і терпіння.

Весільні запрошення – це передчуття самого пам’ятної події в житті. При цьому, крім свого головного призначення, вони можуть стати ще й пам’ятним сувеніром. Обов’язково пам’ятайте про це, коли будете займатися підготовкою запрошень на своє весілля!

Залиште свій коментар


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *