Вибір фотографа на весілля

Вибір фотографа на весілля

Весільна церемонія може бути будь-якою – розкішною, яскравою, демократичною, скромною … Але незалежно від обраної теми, стилю та бюджету вона повинна бути такою, що запам’ятовується. І бажано зберегти в пам’яті найкращі, найсвітліші моменти.

Але як це зробити? Щоб відобразити найцінніше, потрібен дуже хороший фотограф на весілля. Адже другого шансу не буде – знімати потрібно з першого дубля, помічаючи найістотніше, вивіряючи ракурс, підлаштовуючись під умови освітлення. Включити вчасно спалах, налаштувати баланс білого і ISO при зміні обстановки. І не забути при цьому про батарейки, акумулятори, карти пам’яті.

Вибір фотографа на весілля

Не кожен фотограф-любитель здатний на таку важку працю, тим більше в незнайомій обстановці і в стислі терміни. І якщо Ви зацікавлені в найкращому результаті, зверніться відразу до професіонала. Справжній весільний фотограф допоможе Вам вирішити таку складну задачу, адже в його “арсеналі”:

  • Майстерність. Професійний фотограф на весілля не тільки знає, як поставити кадр, але і зробить це швидко. Ніщо не замінить точність руки і “вірний погляд” справжнього фахівця. Талант і художній смак будуть солідною перевагою.
  • Багатий досвід. Технічно грамотні знімки – це ще не все. Досвідчений весільний фотограф підкаже Вам оптимальне місце для зйомки. Цілком можливо, що у нього є на прикметі кілька ефектних пам’яток, дістатися до яких буде нескладно навіть при нестачі часу.
  • Досконала техніка. При всьому бажанні на звичайному фотоапараті не вийде по-справжньому красиві якісні знімки. Потрібна спеціальна техніка, і вона повинна бути в ідеальному стані.
  • Мистецтво монтажу. І ще один важливий момент – обробка фотографій. Це невід’ємний елемент роботи фотографа, що включає не тільки ретушування дефектів, але і компоновку кадрів, прикраса їх відповідно до Ваших побажань.
  • Вибір фотографа на весілля

Де шукати професіонала?

Щоб знайти потрібного фахівця, можна скористатися кількома джерелами інформації, перш за все інтернетом. До Ваших послуг соціальні мережі, спеціалізовані форуми, професійні сайти, де розміщені і портфоліо автора, і список їхніх послуг, і розцінки, і відгуки про нього. Також є сенс звернутися за порадою до друзів, у яких вже були раніше весілля. Розгляньте обов’язково кілька кандидатур – це займе зовсім небагато часу, а якість весільних знімків грає важливу роль.

Вибираючи фотографа на весілля, звертайте увагу на наступні параметри.

  • Якість знімків. В ідеалі портфоліо потрібно дивитися “вживу”. Поки такої можливості немає, оцініть компоновку кадру, ракурс і загальне враження від фото. Які емоції у Вас викликають знімки? Хотілося б повторити щось подібне? Якщо так, то постарайтеся подивитися на реальні фотографії. Вони повинні бути досить великими (не менше формату А4), при такому розмірі стають видні дефекти, непомітні при меншому масштабі. Знімки повинні бути технічно точними, без зайвої яскравості і затемнення, з адекватною передачею кольору, без оптичних дефектів. Якщо майстер свідомо застосовує оптичні спотворення, вони повинні бути виправдані.
  • Стиль. Бажано, щоб весільний фотограф однаково добре працював і з репортажної зйомкою, і з постановочними кадрами, тому що на церемонії знадобиться і те, і інше.
  • Ефективність обробки. Щоб повністю оцінити мистецтво майстра, потрібно подивитися не тільки кінцевий результат, а й вихідні серії. Таким чином Ви побачите і якість обробки фотографій.
  • Відгуки. І не останній чинник – відгуки реальних клієнтів. Чим їх більше, тим краще. При цьому “мінус” на “плюс” не завжди дає “мінус”. Придивіться до негативних відгуків: може бути, це суб’єктивна оцінка? Не кожен може впоратися на весіллі зі своїм хвилюванням і негативними емоціями, можливо, фотограф “припав під гарячу руку”? І якщо Вам подобається портфоліо, при будь-яких відгуках, постарайтеся зустрітися з майстром – своє враження завжди краще чужого.

 Вибір фотографа на весілля

Питання до майстра

При особистій зустрічі не забудьте ознайомитися з реальними фотографіями і придивіться до цієї людини. Як він одягнений? Як поводиться? Наскільки з ним приємно спілкуватися?

І обов’язково уточніть вартість послуг весільного фотографа, графік його роботи і т. д. Уточніть відразу, чи знадобиться додатковий реквізит? Поговоріть про те, як будуть оформлені фотографії, на якому носії вони будуть Вам надані (альбом, CD, DVD) і як швидко робота буде завершена?

Бажано зустрітися з кількома кандидатами, відзначаючи отриману інформацію в спеціальному блокноті. Таким чином Ви зможете прийняти більш зважене, правильне рішення.

Залиште свій коментар


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *